Ünsal Ban soruşturması: Belgeleri yakarken yakalandılar

Ünsal Ban soruşturması: Belgeleri yakarken yakalandılar

Muğla'da, yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalanan eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, Ankara'ya getirildi. Gözaltı süresi uzatılan Ban'ın, kaçış planı da ortaya çıktı. Bu arada soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ünsal Ban'ın şoförünün evinde arama yapıldı. Arama öncesi bahçede bazı belgeleri yakan Ahmet K'nın eşi ve baldızı gözaltına alındı.

OLRpDOhIS0OlYWjwco0jxw.jpg

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarında ismi geçen ve yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanan Ünsal Ban'ın gözlatı süresi uzatıldı. VİDEO: BELGELERİ YAKARKEN YAKALANDILAR
6lezDFmp3Uygjy2TBs5TlQ.jpg

Muğla'da yakalanan eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ban,sabah saatlerinde Ankara'ya getirildi. Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliğine götürülen şüphelinin işlemlerinin tamamlaması için bir günlük ek gözaltı süresi verildi.
WgWUPEoEUEu2Cf9DFM3LyQ.jpg

Ünsal Ban hakkında, boşanma aşamasındaki eşi, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'na ait kişisel verileri, organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları bulunuyor.
NbuHEdi_6UWujq9jYD2grw.jpg

Ban, Muğla'nın Milas ilçesinde, yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanmıştı.Kaçış planı da ortaya çıktı. Takibe alınan Ban'ın, Muğla'ya ulaştığında bir yat ile Yunanistan'a kaçacağı tespit edildi.Malta bandralı yatın kaptanının, Yunan kara sularına bıraktığı yata bağlı küçük sürat motoruyla Bodrum Marina'ya geleceği, buluşmanın ardından Ünsal Ban'ın sürat motoruyla yata geçeceği öğrenildi. Yurt dışına kaçış için kullanılacak yatın kaptanının ve mürettebatının Ban'ın şirketlerinde çalışma kaydı bulunduğu belirlendi. Kaptan ve mürettebat da polis ekiplerince gözaltına alındı.
5aLlTLycP0m2kWeHgiNDqQ.jpg

Soruşturma kapsamında Ünsal Ban ile birlikte gözaltına alınan şoförü Ahmet K'nın Gölbaşı'ndaki evinde polis ekipleri arama yaptı.
7mSxFEBe-k-DUK2OgWObcQ.jpg

Eve gelen polis ekipleri Ahmet K'nın eşi ile baldızını bahçede bazı evrak ve dijital materyalleri yakarken yakaladı.
1E8KJG9qZ0WY6rZdiynPCg.jpg

Yapılan incelemede iki çanta içinde bulunan çok sayıda evrak ve dijital materyalin imha edildiği tespit edildi..
UEnNNpsgnkOodmwyrQgvqw.jpg

Bunun üzerine Ahmet K'nın eşi ve baldızı gözaltına alınarak emniyete götürüldü.
QvZM5juUZkWNSA3Lt_IQ7g.jpg
 
Üst Alt