Türkiye'de 3 gün ulusal yas ilan edildi: Bayraklar yarıya indirildi

Türkiye'de 3 gün ulusal yas ilan edildi: Bayraklar yarıya indirildi

Türkiye'de, İsrail’in Gazze’deki hastaneye yönelik saldırısında yaşamını yitirenler için 3 günlük ulusal yas ilan edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Çoğu çocuk ve masum sivillerden oluşan binlerce şehidimize duyduğumuz saygının bir gereği olarak ülkemizde 3 günlük milli yas ilan edilmiştir." ifadelerini kullandı. Milli yas ilan edilmesinin ardından Türkiye'de bayraklar yarıya indirildi.

udDjYg4FqU6CVQuarR1Hwg.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin'de çoğu çocuk ve masum sivillerden oluşan binlerce şehide duyulan saygının bir gereği olarak Türkiye'de 3 günlük milli yas ilan edildiğini bildirdi.
B-xRDY4D_0S4kf-P2vB4Xg.jpg

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı büyük acıları yüreğimizde hissediyoruz. Çoğu çocuk ve masum sivillerden oluşan binlerce şehidimize duyduğumuz saygının bir gereği olarak ülkemizde 3 günlük millî yas ilan edilmiştir." ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımında Milli Yas İlanı'na ilişkin karar da yer aldı.
GVuw16ZTJU2a967zMgjQtg.jpg

Söz konusu kararda, ''İsrail tarafından sivillere yönelik olarak gerçekleştirilen ve son olarak 17 Ekim 2023 tarihinde bir hastaneye yapılan saldırılar sonucunda hayatını kaybeden ve yaralananlardan dolayı Filistin halkının acılarını paylaşmak maksadıyla üç gün süreyle milli yas ilan edilmesi ile bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 21 Ekim 2023 Cumartesi günü güneşin batışına kadar bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür. Bilgilerini ve gereğini rica ederim.'' ifadelerine yer verildi.
gZXaL94pj0-K5fSe9kFLIg.jpg

Milli yas ilanının ardından yurt genelinde tüm kamu binalarında ve dış temsilciliklerde, gönderdeki Türk bayrakları yarıya indirildi.
Eeav2XDxIk6zp0J6_AIQTw.jpg

NobWomg-3ES-NFE5sc8GUg.jpg

hWDilIUcIEWy_VJBHWL1xA.jpg

rIDsFwl6aUaORNaehQG8eQ.jpg

NjnOxVxP6EWpp8hd0_k8Pg.jpg

4QyLT9cdnUCh2VNco5ZAEw.jpg
 
Üst Alt