Rize'de tahta arabalar "Laz Ralli"de yarıştı

Rize'de tahta arabalar

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Dikkaya köyünde tahta arabalarla gerçekleştirilen "Laz Ralli", renkli görüntülere sahne oldu.

xt8OHdzRG0m17AtxtxxlBQ.jpg

Mekaleskirit Köyleri Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen etkinlik, Covid-19 salgınının ardından iki yıl sonra yeniden gerçekleştirildi.
UM5QyiXBIkKvuBwT6-jQPQ.jpg

Yarış öncesinde tahta arabaların parkura uygun olup olmadığı tek tek kontrol edildi. Yarışlara, gençler, yaşlılar ve çocuklar kategorilerinde 37 kişi katıldı. Yaşlılar ve çocuklar 200 metre, gençler ise 1 kilometrelik parkurda yarıştı.
I_tfjv0gaE6onBfZ6wPTnQ.jpg

Etkinlikte, kaza yaşanmaması için güvenlik önlemleri alındı. Yarış pistinin tehlikeli bölümlerine saman balyaları konuldu.
UnmYoi-7iki8UKQBhBNbOQ.jpg

Yarışmacıların zor anlar yaşadığı etkinlikte, ufak çaplı kazalar meydana gelirken bazı yarışmacılar ise araçlarını itekleyerek parkuru tamamladı.
fvyKqa0TGESWx1EOtMX4EQ.jpg

Öte yandan, yöresel kıyafetler giydirilen çocuklar arasında güzellik yarışması yapıldı.
qcom_uuhSEusv6MDJyWxVw.jpg

Mıhlama yarışmasında ise 9 yarışmacı, 7 dakikada en güzel mıhlamayı yapmak için yarıştı. Yarışmada Emine Çiçil, birinci oldu.
IDYGcmdxNUGuTjnLp_Qb5Q.jpg

Çiçil, ilk defa mıhlama yapıyormuş gibi çok heyecanlandığını belirterek, "Biraz daha zaman olsaydı daha güzel yapardım. Birinci olduğum için mutlu oldum" dedi. Yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.
EQ5MhiD1ikeG_7NZLJB5aw.jpg

50pp0Qv1HUqaNk7d1vpSsQ.jpg

jhtiyIrHpEmv3HWVJIcWyw.jpg

CgDrNKbDc0eEqHXSDAB_jA.jpg

1LOuu3u7M0yBbgo_IPdI5w.jpg

1HD072d9sUChK12jcsXMgQ.jpg

wqPimwNevE68OBcy_h9g0A.jpg

n4DD1UWFsU2YkQRZ2mr_JA.jpg

lOx9WotcukyfeswPwL6W9w.jpg

obYQLAa6a0OXmrByJM7uyA.jpg

0uzs9ZBL402pZSAFqZcy_Q.jpg
 
Üst Alt