Piyasa değeri 150 milyon lira olan sahte saç boyaları ele geçirildi

Piyasa değeri 150 milyon lira olan sahte saç boyaları ele geçirildi

İstanbul Esenyurt ve Bağcılar'da eş zamanlı operasyon düzenlenen iş yerlerinde dünyaca ünlü markaların 645 bin 28 adet sahte kadın saç boyası ele geçirildi. Şüphelilerin, sahte ürünleri dünyanın bir çok ülkesine kargo ile gönderdikleri tespit edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine gelen ihbarlar üzerine Esenyurt ve Bağcılar'da eş zamanlı iki iş yerine baskın düzenlendi. Yapılan baskınlarda dünyaca ünlü markaların sahte saç boyalarının üretildiği belirtildi. Baskınlarda piyasa değeri 150 milyon lira olan 645 bin 28 adet sahte saç boyası tüpü ele geçirildi. Baskın sırasında, firma yetkilisi olduğu öğrenilen bir kişi gözaltına alındı.

3hmYGy4Y3E-OEjzryiY_jg.jpg
Firma sahiplerinin aynı suçlardan suç kaydının olduğu ve yakalanmamak için şirketlerini yakınları üzerine kayıtlı bir şekilde açtıkları ortaya çıktı. Firmanın sahte kadın saç boyalarını dünyanın farklı ülkelerine satarak kargo yolu ile gönderdikleri de tespit edildi. Ürünlerin yapılması için 32 parçadan oluşan 3 ayrı üniteli üretim bandına da el konuldu.
 
Üst Alt