Manisa'yı sağanak vurdu

Manisa'yı sağanak vurdu

Manisa'nın Demirci ilçesinde şiddetli sağanak nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı. Kriz masası oluşturulan ilçede hasar tespit çalışmaları başladı.

vspiF_A030mG9s-vWTiZlQ.jpg

Manisa'nın Demirci ilçesinde sağanak hayatı olumsuz etkilerken, bazı ev ve işyerlerini su bastı.
NgeZIM1McUCiikxzva_rjw.jpg

Demirci'de akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli sağanak, fırtına ile birlikte ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerinde hayatı olumsuz yönde etkiledi.
NvMZhYYgNE2ebBM7tojUKg.jpg

Yağış sebebiyle yollarda su birikintileri olurken, bazı araçlar yollarda mahsur kaldı. İlçe merkezinde bazı ev ve iş yerleri ile bir camiyi de su bastı.
T9jOd6bMO0mvkCW_d6O_7Q.jpg

Sağanak yağışın ardından Demirci Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri bozulma ve çökmelerin meydana geldiği yollarda çalışmalar başlattı. İtfaiye ekipleri ve belediye ekipleri de su basan ev ve iş yerlerinde su tahliyesi gerçekleştirdi.
hIMCEu0__km1TpMuBIpvjQ.jpg

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, zarar gören alanlarda ekiplerin çalışmalarını inceledi. Demirci Kaymakamlığınca kriz masası oluşturularak sağanak yağış sebebiyle zarar gören ev ve iş yerleri için hasar tespit çalışmalarına başladı.
kL-Rz7pAjUGL9Gt4M1DjvQ.jpg

İlçe merkezinde Menderes Bulvarı, Kuloğlu mevki ve Çarşı Meydanı'nda yağış sebebiyle biriken taş ve toprakların belediye ekiplerince temizlenmesinin ardından yollar yeniden trafiğe açıldı.
bJP0eW1SFUqiEweFxBMPkw.jpg

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, yağışın hemen ardından Demirci Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin merkezde zarar gören yollarda çalışmaları başlattıklarını söyledi.
MiFDUjx5IUa0yX0DaYwOzg.jpg

Selçuk, Kaymakamlık ile koordineli bir şekilde ilçe merkezinde çalışmaların sürdüğünü aktardı.
i84CVw9U_kiKE_-tAWlfdQ.jpg
 
Üst Alt