Kedileri beslemek isterken yaşamını yitirdi

Kedileri beslemek isterken yaşamını yitirdi

İstanbul Beylikdüzü’nde kedilere mama vermek için bahçeye çıkan Mehmet Teyfik Bastıoğlu, 8 metre derinliğindeki su kuyusuna düştü. Ekiplerin yaklaşık 1 saat süren çalışması sonucu kurtarılan Bastıoğlu, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

sPJjYS5ZYE-mkQ4Uxn46sw.jpg

Beylikdüzü’nde kedileri beslemek için çıktığı bahçede, su kuyusuna düşen adam, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
fBkwIgnhykK49OjhKFwGHQ.jpg

Olay, dün saat 17.30 sıralarında, Dereağzı Mahallesi’ndeki iki katlı binanın bahçesinde meydana geldi. İddiaya göre; kedilere mama vermek için dışarı çıkan Mehmet Teyfik Bastıoğlu, evinin bahçesinde bulunan 8 metre derinliğindeki su kuyusuna düştü.
n2ilVDYsVEqhUtAXF3Uhxg.jpg

Olayı gören komşuları, durumu sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Ekipler gelene kadar kuyudaki Mehmet Teyfik Bastıoğlu’nu çıkarmaya çalışan komşuları, başarısız oldu.
prbykHzTq0-FbkRJbCBjzQ.jpg

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, iple kuyuya inerek Bastıoğlu'nu yukarıya çıkardı. Sağlık ekipleri, yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından çıkarılan Mehmet Teyfik Bastıoğlu’nu ambulansla hastaneye kaldırdı.
jPybzx0kv0WKwwLiag9YlA.jpg

Bastıoğlu, yapılan müdahalelere rağmen kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Bastıoğlu’nun cenazesi, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. İtfaiye ekipleri tarafından su kuyusunun etrafına önlem amaçlı şerit çekildi.
usJ6FIl3T0y45w4sUhLcWA.jpg

Bastıoğlu’nun eşi ve komşuları da binanın bahçesinde bir araya gelerek dua etti. Olayı öğrendikten sonra komşusuna yardım etmek için koşarak geldiğini söyleyen Mehmet Kurt, Bastıoğlu’nun sürekli kedileri beslediğini belirterek, “Eşi yemeğe çağırmış. ‘Kedilere mama vereyim de öyle geleyim’ demiş. Kuyunun başına gelmiş. Kaplara mama koyarken kuyunun beton kapağı çürümüş, kum gibi dağılmış. Çocuklar haber verdi, ‘Teyfik ağabey kuyuya düştü’ diye. İp getirdik ama bizim çıkarabileceğimiz konumda değildi.” ifadelerini kullandı.
 
Üst Alt