Hac kuraları ne zaman çekilecek? 2024 Diyanet Hac kura çekiminde son gelişmeler

Hac kuraları ne zaman çekilecek? 2024 Diyanet Hac kura çekiminde son gelişmeler

2024 yılının hac kura çekilişi için geri sayım devam ediyor. Gelecek yıl hac ibadetini gerçekleştirmek isteyen binlerce hacı adaylarının kayıtları alınmıştı. Şimdi tüm gözler Diyanet'in kura takvimini ilan açıklamasında. Peki, 2024 Hac kuraları ne zaman açıklanacak?

qOzgawrRVkixMCli3IZwwg.jpg

2024 yılında hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar "Hac kura çekilişi ne zaman?" sorusunun cevabını arıyor. 2024'de kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşların gündemin kura tarihi var. İşte, 2024 Diyanet Hac kura çekiminde son gelişmeler...
Ex_Hrv9zm0yoKpcPzOznYQ.jpg

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklamayla birlikte, hac kuraları için tarih verdi.Açıklamada, "Hac müracaatları halen devam ediyor. Müracaatlar tamamlandıktan sonra yani Ekim ayının sonu veya Kasım ayının başında hac kurasını gerçekleştirmiş olacağız İnşallah." denildi.Bu kapsamda net bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.
vldTGgsV40qwFMWkPKfOiQ.jpg

Türkiye'de hac ibadeti için kayıt yaptıranların merakla beklediği hac kurası Diyanet İşleri Başkanlığında bilgisayar ortamında ve noter huzurunda çekilecek.
 
Üst Alt