Dere yatağına düşen otomobildeki baba ve kızı yaşamını yitirdi

Dere yatağına düşen otomobildeki baba ve kızı yaşamını yitirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dere yatağına düşen otomobilde bulunan Kazım Özsoy ve 5 yaşındaki kızı Nazife Özsoy, yaşamını yitirdi. Baba-kız bugün düzenlenen cenaze töreninin ardından yan yana toprağa verildi.

maVvjLvDW0yqjPVM-xNZmw.jpg

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Kazım Özsoy ve kızı Nazife Özsoy, yaşamını yitirdi.
s-1qHyJfXUqgxqHJpRrK1Q.jpg

Ereğli ilçesi Güllük köyünde yaşayan, ailesinin kışlık odun ihtiyacını karşılaşmak için İstanbul’dan gelip, ardından kızı ile akaryakıt istasyonundan benzin aldıktan sonra yola çıkan 3 çocuk babası Kazım Özsoy’un kullandığı otomobil, dün köy girişinde kontrolden çıktı. 14 DS 015 plakalı otomobil, 40 metre yükseklikten dere yatağına düştü. İhbarla olay yerine jandarma, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kazada sürücü Özsoy olay yerinde, kızı Nazife Özsoy da hastanede yaşamını yitirdi.
8KLCz0Ugv0m7hmuDMjBEag.jpg

Baba ve kızı için öğle vakti Güllük köyünde cenaze namazı kılındı. Kazım Özsoy ile kızı Nazife, yan yana toprağa verilirken, otomobilin hala dere yatağında olduğu görüldü.
GpEjI_KPoEWdAH9OkI23sg.jpg

Kazım Özsoy’un geride ikiz bebek bıraktığını söyleyen Güllük köyü muhtarı Hüseyin Çetin, “Subaşı köyüne gidip, benzin alıyor. Dönüşte komşu köyle aramızdaki mevkide direksiyon hakimiyetini kaybederek kendini şarampole atıyor. Araçta kendisi ve kızıyla şarampole düşüyor. Orman İşletmesi'nden, köylüye yakacak odun temin etmiştik. Çocuklarının 1 yıllık yakacak ihtiyaçlarını kesip, tekrar İstanbul’a dönmek amaçlı gelmişti. İstanbul’da çalışıyordu. 3 çocuğu ile ailesi burada yaşıyordu.” dedi.
KBd1JSIGnUKopbkikNZtxw.jpg

Kazanın yaşandığı yere bariyer yapılmasını isteyen Çetin, “Burası için kaymakamlıktan bariyer istemiştik. Ama maalesef 10 yıldır bariyerlerimiz yapılmadı. Bu, 3’üncü kaza. Daha önce traktör ve kamyonet kazası olmuştu. Ölümlü kaza olmamıştı, 1 kişi felç kalmıştı. Canları yandı ama ölüm olmadı. Maalesef Kazım Özsoy arkadaşımız burada ölümlü kazayla karşılaştı.” diye konuştu.
 
Üst Alt