'Büyücü' doktor 42 kadını katletti

Endonezya’nın en acımasız seri katili Ahmad Suradji, 42 kadını öldürerek tükürüklerini içtiğini itiraf ettikten sonra 10 Temmuz 2008 yılında idam edildi. Kuzey Sumatra’da çıkartıldığı mahkemede 363 sayfalık suçlamadan suçlu bulunarak idam edildiğinde Suradji, 59 yaşındaydı. Sığır yetiştiricisi olan Suradji, yaşları 11 ila 40 arasında değişen 42 kişiyi öldürerek evinin yakınındaki şeker kamışı tarlasına gömdüğünü anlattı.

HER ŞEY BİR RÜYAYLA BAŞLADI

Tutuklanmasının ardından konuşan Suradji, cinayetlerin babasının hayaletinin kendisine rüyasında gelip mistik bir şifacı olmak için 70 kadının tükürüğünü içmesi gerektiğini söylemesiyle başladığını iddia etti.

Babasının rüyasında özellikle kadınları öldürmesini söylemediğini dile getiren Suradji, “Babam özellikle insanları öldürmemi tavsiye etmedi. Bu yüzden düşündüm ki, yetmiş kadını beklemek zorunda kalırsam yıllar alır. Mümkün olduğunca çabuk ulaşmaya çalışıyordum, öldürmek için kendi inisiyatifimi kullandım. Bu yüzden 1986'dan bugüne 42 kadını öldürdüm." dedi.

BELİNE KADAR GÖMÜYORDU

Kadınlar genellikle Suradji’ye ruhsal rehberlik almak veya onun hayatlarını iyileştirecek büyüler yapacağını umarak geliyordu. Ritüel ve büyü bahanesiyle kadınları evlerinin yakınındaki bir şeker kamışı tarlasına götüren Suradji, kadınlardan bir çukur kazmasını istiyor ve prosedürün bir parçası olarak onları bellerine kadar toprağa gömüyordu. Hareketsiz kaldıklarında ise önce tükürüklerini içip ardından ise onları gömüyordu. 1977 yılında 21 yaşındaki Sri Kemala Dewi’nin şeker kamışı tarlasında ölü bulunması üzerine Suradji, yakayı ele vererek tutuklandı.
 
Üst Alt