2022 Ekim Ayı Hangi Burç? Ekim Ayında Doğanların Burcu Nedir ve Özellikleri Nasıl Olur?

5e9f0f3755427e1434b0e2e7.jpg

Astrolojide, gökyüzündeki yer alan 12 takımyıldızından her birisine burç denir. TDK da, burç kavramını bu şekilde açıklamıştır. Horoskoplarda çizilen göksel haritalardaki daire üzerine yerleştirilmiş biçimde, 12 bölümden her birisini oluşturan burçlar; aslında bir nevi takımyıldızlarının kendisidir.

2022 Ekim Ayı Hangi Burç?

24 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında doğanlar Terazi burcunun özelliklerini taşır. 24 Ekim – 22 Kasımtarihleri arasında doğanlar Akrep burcunun özelliklerini taşır. Terazi burçları güzel ve lüks olan her şeyden hoşlanır. Genel kanının aksine dengeli olmaları ile bilinen terazilerin hayatlarındaki her şeyi dengeleme ihtiyaçları vardır. İyi birer arkadaş olan Terazi burçları bulundukları ortamda hemen fark edilirler.

Akrep burçları fiziksel açıdan güçlü ve konsantrasyon sahibi kişilerdir. Kararlılık, delici bir anlayış, hayatın anlamını sorgulayan özellikleri vardır. Değişime eğilim, kendini yenileme arzusu, başkalarına ilham veren ve derin kişilik yapısına sahip olurlar.

Ekim Ayında Doğanların Burcu Nedir ve Özellikleri Nasıl Olur?

Dış görünüşlerine önem veren Terazi burcuna mensup kişilerin uğurlu sayıları 6, uğurlu taşları da opaldır. Sanatı seven Terazilerden şair, yazar, ressam gibi mesleklere yönelim çoktur. Temizlik ve bakımlı olma konusunda titiz olan Terazi burçlarının yönetici gezegeni Venüs’tür.

Güzellik gezegeni olarak bilinen Venüs, tüm özelliklerini bu burçta olanlara yansıtır. Terazi burçlarının uğurlu günü cumadır. Sevgiye önem veren Terazi insanları değer verdikleri kişileri canlar pahasına korumak isterler.

Akrep burcunun uğurlu sayısı 9'dur. Uğurlu taşları ise opaldır.Akrepler kadar yaşamda tutkuyla yaşayan az insan vardır.krep’ler yakın ilişkilerinde büyük bir yoğunluk ve güven içinde olma arzusu içindedirler. Bu yüzden çok huzurlu birliktelikler yaşamazlar. Bir beraberlik onların hayatına büyük bir dönüşüm getirmelidir. Bu tutumları yüzünden kendilerini ve partnerlerini yıpratabilirler.

Daha sakin ve güven veren bir eş tarafından dengelenmeleri gerekir. Ancak tutkulu yanları onların yüzeysel ilişkilerden çok uzun vadeli birlikteliklere eğilim göstermesine neden olabilir. Eğer haritalarında daha fazla aşırılık getiren unsurlar varsa, bu durum ilişkilerinde ani bitişlere neden olabilir.
 
Üst Alt