2022 Aralık Ayı Hangi Burç? Aralık Ayında Doğanların Burcu Nedir ve Özellikleri Nasıl Olur?

5e9f104355427e1434b0e2fc.jpg

Astrolojide, gökyüzündeki yer alan 12 takımyıldızından her birisine burç denir. TDK da, burç kavramını bu şekilde açıklamıştır. Horoskoplarda çizilen göksel haritalardaki daire üzerine yerleştirilmiş biçimde, 12 bölümden her birisini oluşturanburçlar; aslında bir nevi takımyıldızlarının kendisidir. Bu burçlar her bir ayı temsil etmektedir.

2022 Aralık Ayı Hangi Burç?

Burçlar insanların doğdukları aylara göre hesaplanır. Bu burçlar kişilerin karakterlerini ve özelliklerini yansıtmaktadır. Kişinin hangi burca sahip olduğunu bilmek için doğum tarihini bilmek gerekir.

23 Kasım – 21 Aralık arası Yay burcu,22 Aralık – 20 Ocak arasından doğanlar ise Oğlak burcu özelliklerini taşır.

Aralık Ayı Doğan Burçların Özellikleri

Yay burcu olan kişiler genel olarak bakıldığında girişimci ve aktif bir yapıya sahip insanlardır. Pozitif enerjiye sahip yay burcu insanları Felsefe alanına meraklı insanlardır. Bunun dışında diğer bir özellikleri ise özgür ruhlu bir yapıya sahiplerdir. Özgürlüklerine düşkün ve baskı yapılmasından hoşlanmazlar.

Yay burcu kişiler genel olarak güler yüzlü, sevecen ve atılgan insanlardır. Meraklı olmalarından dolayı araştırmacı bir yapıya sahiplerdir. Öğrenme çabaları bulunmakla birlikte sorgulayıcı bir yapıya da sahiplerdir.

Oğlak burcu disiplinli, özgür ruhlu, iyi lider olma ve düzenli kişilikleri ile tanınır.Oğlak burcu disiplinli, özgür ruhlu, iyi lider olma ve düzenli kişilikleri ile tanınır. Kova burçları; insanları iyi tanıma ve duygusallıkları ile bilinir.

Oğlak denince akla ciddilik, tutuculuk ve güçlü irade gelir. Çalışkanlıkları ile kolaylıkla başkalarının saygısını kazanırlar. Güvenilir ve dürüst kişiliğe sahiptirler.
 
Üst Alt