2022 Ağustos Ayı Hangi Burç? Ağustos Ayında Doğanların Burcu Nedir ve Özellikleri Nasıl Olur?

5e9f0dc755427e1434b0e2cc.jpg

Astrolojide, gökyüzündeki yer alan 12 takımyıldızından her birisine burç denir. TDK da, burç kavramını bu şekilde açıklamıştır. Horoskoplarda çizilen göksel haritalardaki daire üzerine yerleştirilmiş biçimde, 12 bölümden her birisini oluşturan burçlar; aslında bir nevi takımyıldızlarının kendisidir.

2022 Ağustos Ayı Hangi Burç?

23 Temmuz ile 23 Ağustos arasındaki tarihlerde doğan kişiler Aslan burcudur.24 Ağustos – 23 Eylülarasındaki tarihlerde doğan kişiler Başak burcudur.

Ağustos Ayında Doğanların Burcu Nedir ve Özellikleri Nasıl Olur?

23 Temmuz ile 23 Ağustos arasındaki tarihlerde doğan kişiler Aslan burcudur. Burç grupları ateştir. Yönetici gezegeni Güneş olan aslan burcunun favori renkleri sarı, turuncu, kehribar ve altın rengidir.

Sarı safir uğurlu taşlarıdır. Şanslı sayıları 1 ve 4 olan aslan burcunun şanslı günü pazardır. Ayçiçeği ve kasımpatı bitkilerinin yanı sıra portakal, limon, ceviz, badem, defne ve hurma da en sevdiği ağaçlardır.

24 Ağustos – 23 Eylülarasındaki tarihlerde doğan kişiler Başak burcudur. Burç grupları topraktır. Yönetici gezegeni Merkür olan başak burcunun favori renkleri mavi, yeşil tonlarıdır.

Mavi safir uğurlu taşlarıdır. Şanslı sayıları 5 olan başak burcunun şanslı günü çarşambadır.Fındık, kayın, meşe ağaçlarının yanı sıraaçelya, sarı menekşe, lavanta, zambak en sevdiği çiçeklerdir.
 
Üst Alt